Ручний масаж – Санаторій Авангард

Ручний масаж – це один з найефективніших методів лікування народної медицини, який зародився ще в глибоку давнину. 

«Ми – цивілізація лінивих і нерозумних людей, ми їмо не життєдайну штучну їжу, і переважна більшість із нас  не спортсмени, а вболівальники. Наші м’язи втрачають пружність, та й узагалі всі тканини не отримують достатнього харчування. Хрящі й диски між хребцями руйнуються, хребет «всихає», і багато людей 60-70 річних людей  стають  безнадійно хворими». (Пол Брегг).

Цитата відомого американського дієтолога якнайповніше розкриває суть і причини багатьох захворювань сучасності.  Темп сьогодення сповнений психоемоційних, фізичних та статичних напруг, які також є пусковим механізмом у патогенезі різних хвороб, особливо опорно-рухового апарату.

В комплексі санаторно-курортного лікування ручний масаж займає одне з провідних місць. Після масажу шкіра стає еластичною, підсилюються робота сальних і потових залоз, видаляються клітинки відмерлого епідермію, покращується шкірне дихання, а разом і обмін речовин. Під дією масажу збільшується об’єм артеріальної крові в місці проведення, підвищується місцево температура, розкриваються капіляри і збільшується їх активна  кількість, що приводить до покращення кровопостачання органів тканин.

Під дією масажу збільшується відтік венозної крові  й лімфи, що у свою чергу знімає набряки й застійні процеси.

У м’язах знижується вміст молочної кислоти і виводиться  багато продуктів метаболізму, а це має сприятливий вплив  на загальний стан після фізичних навантажень.

Масаж після перенесених травм запобігає виникненню контрактур, зменшенню навколосуглобових набряків, зменшенню рубцевих контрактур внаслідок опіків, сприяє видаленню продуктів розпаду.

В епоху гіподинамії й шаленого науково-технічного прогресу, в епоху «діджетилізації» необхідність такого методу лікування й профілактики багатьох захворювань, як лікувальна фізкультура і масаж, буде тільки зростати.