Санаторій "Авангард" працює в повному режимі!

Санаторій "Авангард" працює в повному режимі!

Ми турбуємося про Вашу безпеку, в умовах розповсюдження COVID-19,

тому чітко дотримуємось усіх санітарно епідеміологічних правил перебування в санаторії. Заїзд до оздоровниці лише з негативним тестом на коронавірус, носіння масок, температурний скринінг, антисептик для обробки рук у вільному доступі, постійна обробка поверхонь деззасобами та ін.

Всі наші дії спрямовані на те, щоб Ваш відпочинок і оздоровлення пройшли в максимальній безпеці.

Після перенесеної вірусної інфекції, яка спричиняє виснаження імунітету, та вражає не лише легені, але і серцево-судинну систему, систему травлення і навіть нервову систему людини, для остаточного одужання та соціальної адаптації рекомендується пройти реабілітацію.

Кожна людина, яка перехворіла, перш ніж повернутися до активних навантажень, виходу на роботу, повинна усвідомлювати необхідність відновлювальної терапії в комплексі з лікувальними заходами. Лікарі «Клінічного санаторію «Авангард»,  розробили  програму «Реабілітація після пневмонії, в тому числі COVID-19»,  що сприятиме зміцненню здоров’я, відновленню психологічного стану та повернення працездатності.

Для заїзду в санаторій Вам потрібен негативний ПЛР або ІФА IgM тест на COVID-19 (дійсний не більше 72 год з моменту здачі), в разі відсутності є можливість пройти експрес-тест в санаторії "Авангард", (вартість 280 грн.) , санаторно-курортна картка, видана сімейним лікарем, виписка з історії хвороби ( в разі лікування в стаціонарі).

Наша історія

В далекому 1787 році тодішній власник міста Немирова граф Вінцентій Потоцький закладає ландшафтний парк площею 75 га. Дещо по тому новий власник Болеслав Потоцький поповнює парк рідкісними породами дерев та кущів, упорядковує його архітектуру.

З 1840 року Болеслав Потоцький будує в центрі парку палац, який в 1885 році був знесений, а в 1894 році нова власниця маєтку, онучка графа – княгиня Марія Григорівна Щербатова на його місці розпочала будівництво нового. Палац спроектовано чеським архітектором Іржі Стібралом, а побудовано  колегами архітектора Крамаржем та  Зімою. Будівництво завершилось в 1900 році, а окремі, незначні будівельні роботи, продовжувались до самої смерті княгині в 1920 році.

Після остаточного встановлення радянської влади у Немирові, постало питання про збереження розграбованого палацу княгині М.Г.Щербатової та  культурних цінностей, які ще залишались в ньому. Велику роботу в цьому питанні провів Густав Бриллінг – в минулому немирівчанин, випускник Немирівської гімназії, юрист, колекціонер предметів старовини та мистецтва, засновник та  перший директор Вінницького краєзнавчого музею. Це саме він на початку лютого 1921 року створив та очолив комісію Наркомосвіти з питань збереження ’’безхозного майна’’ (саме так охрестила палац радянська влада). Завдяки йому, частину художніх творів вдалося врятувати і зараз вони зберігаються в музеях Вінниці та Києва.

Методи лікування

Родзинкою санаторію Авангард є радон, що відноситься до вод слабкої мінералізації. На відміну від інших санатороно - курортних оздоровниць, може застосовуватись у хворих з серцево-судинною патологією та немає онкологічних протипоказань.

Радон – продукт радіоактивного розпаду радію, короткоживучий ізотоп (період напіврозпаду 3-8 діб), належить до групи інертних газів.

Головний діючий фактор радону – альфа-випромінювання, яке має ряд лікувальних властивостей, що використовуються при захворюваннях периферійної нервової системи, опорно-рухового апарату, судинних та деяких інших захворюваннях шкіри, ускладненнях після опіків і гінекологічних захворювань.

Під час прийому радонових ванн нестійкі продукти розпаду радону утворюють на шкірі активний наліт, концентрація якого збільшується при легких рухах хворого у ванній. Хворий, перебуваючи у ванні, опромінюється радоном, який проникає в середину організму через шкіру й легені в кров’яне русло. Ізотоп міцно фіксується на шкірі та зберігається 3-4 години.

Курс лікування – 10-12 ванн. Час перебування – від 8-10 хв. з поступовим збільшенням до 15 хв.

Радонові ванни вирівнюють процеси збудження й гальмування в центральній нервовій системі. Вони зменшують больовий синдром, нормалізують сон, мають протизапальні, заспокійливі властивості. Під впливом радонових ванн відбуваються  позитивні зрушення в серцево- судинній системі, зменшується число серцевих скорочень. Вода , насичена радоном, покращує вуглеводний та мінеральний обмін, регулює водно-сольовий баланс, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин. Вплив радону на організм людини багатогранний. Радонотерапія ефективно застосовується при серцево-судинних, опікових, шлунково-кишкових захворюваннях, при урологічних хворобах та лікуванні жіночої статевої сфери, при захворюваннях нервової системи та опорно-рухового апарату.

Протипоказання: вагітність та загальні протипоказання для санаторно-курортного лікування.

Реабілітація

В санаторії «Авангард» успішно функціонує 11 реабілітаційних напрямки лікування:

-опорно-руховий апарат, ревматологія

- інфаркт міокарда нестабільна стенокардія операції на серці

- учасники АТО

-опіки

-захворювання легень

- ускладнена вагітність

- жіночі статеві органи

- органи зору

-цукровий діабет

- органи травлення

-нирки і сечові шляхи

Останнім напрямком, що впроваджено в санаторії «Авангард»  є реабілітація після перенесених пневмоній, в тому числі COVID-19.

Одним із основних напрямків лікування в санаторії є м’язово-скелетна реабілітація: 

Підгострий період після операцій на опорно руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання.

Показання:

1. Наслідки діафізарних переломів плечової кістки і кісток передпліччя після стабільно-функціонального остеосинтезу не раніше 3-4 тижнів після оперативного втручання;

2. Вивих плечового суглобу оперований;

3. Наслідки переломів стегнової кістки та кісток гомілки після стабільно-функціонального остеосинтезу не раніше 5-6 тижнів після оперативного втручання;

4. Перелом кісток гомілки, включаючи гомілково-ступневий суглоб (підгострий період після оперативного втручання);

5. Наслідки перелому кісток тазу та вертлюжної западини через 8-10 тижнів після травми (підгострий період після оперативного втручання);

6. Розрив меніска через 2 тижні після операції;

7. Наслідки переломів кісток кінцівок після стабільно-функціонального остеосинтезу через 2-3 тижні після операції (підгострий період після оперативного втручання);

8. Стани після операцій з приводу кил міжхребцевих дисків через 2-3 тижні після операції;

9. Стани після ендопротезування великих суглобів (підгострий період після оперативного втручання);

10. Стани після мікрохірургічних операцій з приводу реплантації пальців та кінцівок, стани після операцій з метою пересадки пальців, а також посттравматичних деформацій кісток та пальців, вільної та шкіряної пластики.

11. Ревматоїдний артрит (серопозитивний), повільно прогресуючий перебіг I ступеня активності, рентгенологічна стадія I-III, ФПС I-II ступеня.

12. Реактивні артропатії, хронічно-рецидивуючий перебіг, різної етіології з виходом у вторинно-деформуючий остеоартроз, рентгенологічна стадія І-ІІІ, ФПС І-ІІ.

13. Подагра (подагричний поліартрит), позаприступний період, з виходом у вториннодеформуючий остеоартроз, рентгенологічна стадія I-III, ФПС  I-II. 14. Анкілозуючий спондиліт (спондилоартрит) І ступеня активності, різні клінічні варіанти, рентгенологічна стадія І-ІІІ, ФПС І-ІІ.

15. Первинно-деформуючий остеоартроз, вузликова та без вузликова форми, з ураженням дрібних і великих суглобів, хребта, без синовітів, рентгенологічна стадія І-ІІІ, ФПС І-ІІ.

16. Вторинно-деформуючий остеоартроз (посттравматичний), рентгенологічна стадія І-ІІІ, ФПС І-ІІ.

Протипоказання:

1. Переломи кісток при наявності глухих гіпсових пов’язок на кінцівках.

2. Переломи кісток при наявності на кінцівках апаратів зовнішньої фіксації для черезкісткового остеосинтезу.

3. Відсутність зіставлення й фіксації кісткових уламків при переломах кісток, тобто, безперспективність відновлювального лікування.

4. Переломи кісток кінцівок з наявністю інфікованих ран, трофічних виразок.

5. Запальні поліартропатії  ІІ-ІІІ ступеню активності, рентгенологічна стадія IV, ФНС  III ступеню.

6. Тяжкі супутні захворювання:

*  гіпертонічна хвороба III ступеню;

* складні порушення провідності та ритму (передсердно-шлуночкова блокада повна,  пароксизмальна тахікардія з частотою приступів більше як два рази на місяць, фібриляція та тріпотіння передсердь, фібриляція та тріпотіння шлуночків, екстрасистолічна аритмія (політопна, часта, групова);

* ІХС: стенокардія III–IV функціональний клас;

* серцева недостатність ІІА-ІІІ;

* цукровий діабет некомпенсований;

* печінкова недостатність;

* ниркова недостатність.

7. Неможливість самостійного пересування та самообслуговування хворого.

Завітавши до клінічного санаторію “Авангард”, Ви отримаєте повноцінний відпочинок, результативне лікування та море позитивних емоцій. Комфорт, затишок і турбота відчуваються в кожній деталі закладу. 

В санаторії налічується п’ять спальних корпусів, які розташовані на території дендрологічного парку. Всього в корпусах для  проживання розміщено 250 номерів – це однокімнатні і двокімнатні комфортабельні номери, в яких є всі необхідні зручності та техніка.

В санаторії ” Авангард” розроблена ефективна система харчування, яка включає попереднє замовлення страв, що дозволяє відпочивальникам самостійно кожен день обирати меню на власний смак.

В основних залах харчуються відпочивальники за путівками  стандартної категорії, а також ті, кому потрібне дієтичне меню або страви на замовлення. Зал ресторанного харчування призначений для відпочивальників за путівками номерів категорії “Люкс”. Також в цьому залі можуть харчуватися з доплатою відпочивальники з путівками стандартної категорії. Харчування в санаторії “Авангард” диференційоване: для дорослих- 4-разове; для дітей – 5-ти разове. 

При плануванні дитячого харчування та складанні харчового раціону  основна увага приділяється оптимальному задоволенню фізіологічної потреби росту і розвитку дитячого організму в необхідних харчових речовинах.

 Цвень Петро  Васильович

Головний лікар

+38 (067) 433-88-16

відділ бронювання

 +38(097) 291-94-86

реалізація путівок

+38(068) 588-0357, (097) 855-9926
(068) 518-2086
avangard_nemirov@ukr.net

 Україна 22800, Вінницька область,

м. Немирів, вул. Шевченка 16